השקעות נדל"ן באוקראינה


עד לשנת 1991 אוקראינה הייתה מדינה תחת משטר קומוניסטי כחלק מברית המועצות לשעבר. עם הכרזת עצמאותה של אוקראינה, היא עברה תהפוכות פוליטיות לא מעטות, אולם הדאגה לכלכלה המקומית הביאה להשקעת כספים ומשאבים רבים בפיתוח התעשייה, החקלאות ובכריית מחצבי הטבע אשר המדינה עשירה בהם. ההתפתחות והחשיפה לקדמה ולמערב, הביאו לצמיחה של ענף התיירות והמחירים הזולים הביאו להתעניינות של משקיעים זרים בתחום הנדל"ן באוקראינה.

מוקד משיכה וביקוש לנדל"ן

הביקוש לנדל"ן באוקראינה הינו גבוה ובמיוחד בעיר הבירה קייב נוכח האוכלוסייה הגדולה בעיר המונה כ-3 מיליון תושבים ובשל הדרישה לדירות לתיירים המבטאת מגמה הולכת ומתחזקת של תיירות במדינה המתפתחת ובעיר קייב המהווה מוקד משיכה לאנשי עסקים ותיירים רבים. רכישת נדל"ן באוקראינה הפכה לפופולרית בקרב הישראלים כבר לפני למעלה מעשור, אולם חוסר יציבות פוליטי במדינה, הרחיק משקיעים רבים.

יעד נדל"ן בצמיחה

כיום, אוקראינה חווה יציבות שלטונית, מה שהפך את אוקראינה ליעד השקעה בנדל"ן בעל פוטנציאל וביקוש נרחבים. שוק הנדל"ן באוקראינה חווה שגשוג בזכות התפתחות התיירות במדינה אשר מולידה ביקוש לפתרונות לינה שונים כגון השכרת דירות ללילה בשיטת Airbnb. בשנים האחרונות, נהנית אוקראינה מהזרמה של כספי השקעות מממשלות שונות, משקיעים פרטיים ואנשי עסקים אשר הבינו את גודל הפוטנציאל ומגוון האפשרויות אשר מציעה המדינה.

שיתוף פעולה והטבות מס למשקיע הישראלי

תיירים ומשקיעים ממדינת ישראל זיהו את ההזדמנויות הגלומות בהשקעת בנדל"ן באוקראינה נוכח המחירים הנמוכים והעלייה היציבה בתשואה השנתית הנובעת מצמיחת הכלכלה והביקוש המתמיד לנדל"ן. אוקראינה מנהיגה שיטת מיסוי ידידותית כלפי משקיעים מבית ומחוץ. למעשה אין כל מס המוטל על רכישת נדל"ן במדינה. התיירות מישראל לאוקראינה הביאה להבנת הסיכויים במדינה בהשקעות ויזמות כאשר ישראלים רבים מוצאים בענף הנדל"ן באוקראינה אפיק השקעה אטרקטיבי במיוחד. העובדה כי אין מס רווחי הון על הכנסות מנדל"ן וכי ממשלת אוקראינה חתומה על הסכם למניעת כפל מס עם ממשלת ישראל מאפשרות הגנה על האינטרסים של משקיעים ישראלים במדינה.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square